Wieczory dla Zakochanych oraz Rekolekcje dla Narzeczonych to programy przygotowujące do sakramentu małżeństwa.
W obu programach podstawową metodą jest praca własna narzeczonych. Inspirują do niej wprowadzenia i świadectwa małżeństw oraz kapłanów – animatorów Spotkań Małżeńskich.
Uczestnicy – w swoich parach – mają możliwość pełniejszego poznania własnych cech osobowości i oczekiwań, a także ustalenia wspólnej hierarchii ważności spraw w życiu. Uczą się również, jak rozwiązywać konflikty i jak budować autonomię swojego związku. Odkrywają, czym jest naprawdę sakrament małżeństwa, rozpoznają miejsce wiary w swoim życiu. Poznają podstawy nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie. Praca ma charakter warsztatowy. Wieczory oraz Rekolekcje przeznaczone są zarówno dla narzeczonych, jak i par „chodzących” ze sobą, ale poważnie myślących o małżeństwie. Można w nich uczestniczyć tylko parami.
Wieczory dla Zakochanych to 9 spotkań, trwających ok. 3 godzin każde. Spotkania odbywają się jeden raz w tygodniu, przy parafii lub w ośrodkach duszpasterskich.
Rekolekcje dla Narzeczonych rozpoczynają się w piątek o godz. 17:30, a kończą w niedzielę ok. godz. 15:00. Spełniają one wymagania katechez przedmałżeńskich. Przygotowanie w zakresie naturalnych metod rozpoznawania okresów płodności, podobnie jak na wszystkich innych kursach przedmałżeńskich, musi być uzupełnione w parafii lub na specjalnych kursach.
Absolwenci Wieczorów dla Zakochanych i Rekolekcji dla Narzeczonych otrzymują zaświadczenia potrzebne przy składaniu dokumentów w kancelarii parafialnej przed zawarciem związku małżeńskiego.

Terminy Rekolekcji dla Narzeczonych:

Głogówek  4 – 6 czerwca 2021 (zgłoszenia i informacje 77 446-98-30)

Opole        12 – 14 marca 2021 (zgłoszenia i informacje )

Opole        14 – 16 maja  2021 (zgłoszenia i informacje )

Opole       22-24 października 2021 (zgłoszenia i informacje )