Warsztaty online dla małżeństw

Wprowadzenie do dialogu

 

Zapraszamy Was do udziału w cyklu warsztatów online adresowanych do małżeństw, które z różnych powodów nie mogą, lub nie chcą wziąć  udziału w „stacjonarnych” weekendach dla małżeństw. Organizatorem warsztatów jest Opolski Ośrodek  Spotkań Małżeńskich.

Program warsztatów

wkrótce …
Wprowadzenie do dialogu.

Warsztat nr 1 jest naprawdę numerem jeden .

Zasady dialogu to podstawowe i najważniejsze przykazania prawdziwej rozmowy. Prawdziwej, czyli takiej w której równie łatwo jest słuchać jak mówić, w której nikt nikomu nie przerywa i nikogo nie ocenia. W rozmowie przez duże R staramy się wzajemnie rozumieć i zawsze przebaczać, gdyby przypadkiem coś poszło nie tak.

 

wkrótce …
 Porozmawiajmy o uczuciach
Znaczenie uczuć w dialogu. 
„Cóż wiemy o miłości?”, śpiewała dawno temu, znana piosenkarka. Prawdopodobnie tyle, ile wiemy o uczuciach. Swoich uczuciach.

Warsztat nr 2 to wstęp do wiedzy o nas samych. Co czujemy?, czy uczucia podlegają ocenie? co możemy zrobić z naszymi uczuciami i dla kogo mają one znaczenie?

 

wkrótce …
Pośrednie i bezpośrednie wyrażanie uczuć

Ten warsztat to niezła łamigłówka. Od tego czy pośrednio czy bezpośrednio wyrażasz swoje uczucia względem swojej najlepszej połowy, zależy Twoje i Jej samopoczucie. Jak widzicie jest o co powalczyć, ale nie liczcie na taryfę ulgową.

My sami, mimo długich ćwiczeń giniemy w gąszczu domysłów. Potrzebujemy Waszego wsparcia i nie omieszkamy z niego skorzystać. Pozostaje nam wyrażać uczucia, mamy nadzieję, że w sposób bezpieczny i nieraniący nikogo.

 

wkrótce ...
Couple Happy Walking People Woman  - Surprising_Shots / Pixabay
 Potrzeby – uczucia – wartości  
Na tym warsztacie dowiecie się dlaczego pojawiają się w nas takie a nie inne uczucia. Jakie mogą być skutki niezaspokojonych potrzeb w małżeństwie oraz jakie wartości towarzyszące nam w  życiu są wartościami wspierającymi nasze małżeństwo. Warsztat ten będzie się składał z dwóch części. W pierwszej części opowiemy czym są nasze uczucia i dlaczego nie podlegają ocenie. W drugiej części przyjrzymy się potrzebom psychicznym i wartościom, którymi kierujemy się w życiu.Nie będziemy uwzględniać potrzeb takich jak domek z ogrodem czy własny jacht.Tym zajmijcie się sami.

 

wkrótce …
Małżeńskie temperamenty

Na tym warsztacie pojawi się dosyć rozbudowana koncepcja temperamentów, dzięki której dowiecie się dlaczego, mimo najlepszych chęci  czasami nie potraficie porozumieć się ze swoją żoną/mężem. Każdy człowiek jest inny, to oczywiście banał albo inaczej mówiąc oczywista oczywistość. Jednak warto przyjrzeć się uważnie elementom swojego temperamentu takim jak wojowniczość czy ugodowość, prymalność czy sekundalność, towarzyskość czy separatywność po to, by zrozumieć dlaczego zachowujemy się tak a nie inaczej.

W trakcie warsztatu czeka nas odkrywcza zabawa na miarę śledztwa w Scotland Yard, od jej wyniku zależy czy nasz następny wspólny poranek będzie naprawdę wspólny.

 

wkrótce …
W dialogu z naszymi dziećmi i rodzicami

Ten warsztat prowadzimy na prośbę rodziców, którzy nie mają już w zapasie takiej ilości cierpliwości, żeby oprócz wspierania swoich dzieci, wesprzeć jeszcze siebie i swojego współmałżonka. Kochani rodzice małych i dorastających dzieci bardzo wam współczujemy i jednocześnie zazdrościmy szansy na zmianę, bo jeszcze nie zdążyliście popełnić tych błędów, które my popełniliśmy już dawno. Nasze doświadczenia są bezcenne, przekażemy je wam za darmo pod warunkiem, że zrobicie z nich użytek. Ten warsztat będzie się składał z dwóch części. Pierwsza będzie dotyczyła relacji z dziećmi a druga, relacji z rodzicami. W tym też jesteśmy ekspertami, z racji naszego wieku, nikt nie będzie krytykował tego o czym wam opowiemy. Niestety często  zbyt późno orientujemy się, że nasi rodzice też mieli swoich rodziców i przekazali nam schedę pokoleniową  najlepiej jak umieli a teraz zwyczajnie mają święty spokój. Tylko czasami nam żal, że nie zdążyliśmy im powiedzieć tylu ważnych rzeczy i zapytać  jak się robi rybę w galarecie „a’ la mama”.

wkrótce …

 

Domy z których wyszliśmy

Warsztat ten ma wartość co najmniej kilku bitcoinów. Jeśli znasz wartość tej waluty to wiesz, że jest niezwykle kapryśna, ale częściej wzrasta niż spada. Tak też jest z wartością naszej waluty, którą na potrzeby tego warsztatu nazwijmy „Mój dom rodzinny ” w skrócie MDR.

MDR składa się z uczuć, doświadczeń, przekonań i nawyków, które wnieśliśmy do naszego domu w spadku po naszym dzieciństwie. ( Są to, jak mawia klasyk,  plusy dodatnie i plusy ujemne). Gdy podliczycie stan kasy, będziecie wiedzieli czy czeka was więcej czy mniej pracy, by osiągnąć zamierzony cel jakim jest szczęśliwe, harmonijne życie w małżeństwie.

Środa 25 maja 2022 r.

godz. 21:00

Bóg w naszym małżeństwie

Ten warsztat jest z gatunku tych, co mają wszystkie warsztaty pod sobą. Nie ma większej wartości niż miłość, która ma swój wymiar duchowy i fizyczny. W tym towarzystwie nie zdradzę wielkiej tajemnicy mówiąc, że to Bóg jest miłością.

Jaki mamy z nim kontakt, kto kogo bardziej kocha, dlaczego potrzebujemy wyrażać wdzięczność? Na te i inne pytania pozwolimy sobie odpowiedzieć przy Waszym wsparciu, sami nie damy rady. O pomoc poprosiliśmy też eksperta, naszego ulubionego zakonnika. On co prawda nie ma współmałżonka, ale ma współbraci. W tym związku Bóg to warunek konieczny.

 

Często zadawane pytania

Czy możemy wziąć udział tylko w niektórych, wybranych warsztatach?

Tak, można zapisać się tylko na wybrane warsztaty, chociaż udział we wszystkich warsztatach po kolei  przyniesie Wam największe korzyści

Czy do udziału w warsztatach wymagane jest posiadanie konta w jakimś serwisie lub instalowanie jakiejś aplikacji?

Nie trzeba mieć żadnego konta, do warsztów można dołączyć za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub aplikacji Jitsi  (dotyczy urządzeń mobilnych: telefonu, tabletu. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w sklepie Google Play oraz w App Store.)

Dla kogo są te warsztaty?

Warsztaty są dla wszystkich małżeństw niezależnie od kondycji związku, ważna jest chęć poprawienia relacji.

Nie zdążyliśmy dołączyć na czas do spotkania - czy możemy zobaczyć zapis warsztatów?

Tak, warsztaty można odtworzyć do 24 godzin od ich rozpoczęcia. Nagrywanie lub rozpowszechnianie warsztatów nie jest dozwolone.

Nie możesz zmienić drugiego człowieka, ale możesz zmienić siebie.
ekipa warsztatów
Jak mówisz, tak masz.

00:00
00:00
Share This